Home » Pridružite se borbi protiv plastičnog otpada: Sudjelujte u anketi ‘Jeka slonova za oceane’

Pridružite se borbi protiv plastičnog otpada: Sudjelujte u anketi ‘Jeka slonova za oceane’

Sveučilište u Dubrovniku provodi projekt SeaClear 2.0, čiji je cilj smanjenje plastičnog otpada u oceanima, a u sklopu tog projekta nastala je anketa ‘Jeka slonova za oceane’, koja poziva na razmišljanje o našim svakodnevnim navikama i njihovom utjecaju na okoliš.

Zagađenje plastikom u oceanima sve je veća kriza, nalik “slonu u sobi” kojeg smo predugo ignorirali. No, jeste li znali da je plastika izvorno slavljena kao revolucionarni materijal – zamjena za bjelokost koja je mogla spasiti slonove od klanja?
Jesmo li išta naučili u 150 godina od izuma plastike? Dok slonovi ne zaboravljaju, naša kultura pretjerane potrošnje i bacanja nastavlja gomilati plastični otpad, ugrožavajući ekosustave diljem svijeta.

Anketa “Jeka slonova za oceane” istražuje kako naše svakodnevne navike doprinose ovom globalnom problemu i nudi priliku da razmislimo o održivijim rješenjima za očuvanje oceana. Kao dio SeaClear 2.0 projekta, anketa je prevedena na osam jezika i bit će distribuirana diljem Europe, uključujući zajednice prakse u šest projektnih pilot-područja gdje se testiraju inovativna rješenja za prikupljanje otpada iz mora.

 Zašto sudjelovati?

  •  Potrebno je samo 6 minuta vašeg vremena.
  •  Anketa je potpuno anonimna, a vaši podaci koristit će se isključivo u statističke svrhe.
  •  Pomažete znanosti u istraživanju rješenja za smanjenje otpada u oceanima.
  •  Zabavit ćete se! Uključen je kratki kviz znanja o otpadu u moru, a na kraju ćete, uz rezultate kviza, saznati i svoj ekološki tip osobnosti – este li Tim Ocean, Tim Neutral ili Tim Plastika?

 

🔗 Kliknite i sudjelujte.

Anketa “Elephant Echoes for the Oceans” financirana je kroz projekt SeaClear 2.0, koji sufinancira Europska unija u okviru programa Horizon Europe (Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava 101093822). Stavovi i mišljenja izražena su isključivo stavovi autora i ne odražavaju nužno stajališta Europske unije niti Europske izvršne agencije za klimu, infrastrukturu i okoliš (CINEA). Ni Europska unija ni nadležna tijela ne mogu se smatrati odgovornima za njih.

Više o projektu SeaClear 2.0 saznajte ovdje!

Hvala vam što pomažete očuvanju naših oceana! 🌏

SVE TEME
POVEZANE VIJESTI
Skip to content